Szpachlowanie ścian Poznań, gipsowanie ścian

Szpachlowanie ścian Poznań, gipsowanie ścian

Wykończenia ścian Poznań

Szpachlowanie ścian Poznań jest konieczne nie tylko w przypadku nowo powstałych budynków. Jest to czynność niezbędna również w przypadku rozmaitych remontów w mieszkaniu np. podczas wykonywania skrytki na kable. Za pomocą szpachli zakrywa się również drobne niedoskonałości, które mogą być skutkiem rozmaitych zjawisk. Mowa tutaj o wszelkich pęknięciach, czy też nierównościach. Gipsowanie ścian wykonuje się również w celu przygotowania powierzchni do dalszych prac m.in. malowania, czy też tapetowania.

Szpachlowanie ścian Poznań, od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem prac gipsowanie ścian należy zaopatrzyć się w odpowiednią masę szpachlową. Ważne jest, aby wybrać produkt odpowiedni do danej powierzchni. Można wyróżnić gotowe masy lub w proszku (należy je rozrobić samodzielnie). Warto również zwrócić uwagę na podział szpachli ze względu na miejsce zastosowania. Wszystko zależy od tego, czy będziemy szpachlować ścianę wewnątrz budynku, czy też na zewnątrz.
Gipsowanie ścian - kolejnym krokiem jest oczywiście prawidłowe przygotowanie ściany oraz sufitu. Istotnym jest, aby dokładnie oczyścić podłoże. Należy wyeliminować kurz, czy też inne zanieczyszczenia. Oczywiście trzeba również wyjąć kołki, gwoździe, wkręty itd. W przypadku bardzo niewielkich dziur (np. po wyjęciu małego gwoździa) można je odrobinę powiększyć. Dzięki temu znacznie łatwiej będzie równomiernie nałożyć masę.

Gipsowanie ścian, nakładanie masy szpachlowej.

Po przygotowaniu powierzchni należy rozrobić masę szpachlową lub użyć gotowej gładzi. W przypadku małych ubytków należy nakładać masę przy użyciu szpachelki malarskiej. Jeśli powierzchnia jest dość duża, to znacznie lepiej sprawdzi się szpachla powierzchniowa. Gipsowanie ścian należy do prac specjalistycznych i należy rozprowadzać gładź precyzyjnie. Powinna ona znaleźć się nie tylko w miejscach ubytków, ale również wokół nich. Po zakończeniu szpachlowania należy zająć się szlifowaniem powierzchni. W tym celu stosuje się zwykle specjalną gąbkę do szlifowania. Jest ona wygodna i prosta w użytkowaniu. Opcjonalnie można wykorzystać tradycyjny papier ścierny o drobnych ziarnach. Jest to ostatni etap, więc warto się do niego przyłożyć. Gipsowanie ścian wykonujemy precyzyjnie.

Pin It