szpachlowanie Poznań

Szpachlowanie ścian i sufitów Poznań

Szpachlowanie ścian i sufitów Poznań to czynność, którą często wykonuje się podczas remontu. Dzięki niej można zatuszować wszelkie niedoskonałości powierzchni, takie jak m.in. pęknięcia, czy też ubytki. Niedoskonałości na ścianach pojawiają się z różnych powodów. Bardzo często jest to wynikiem naszych błędów np. nieprawidłowego wbijania gwoździ. Ponadto wyrównanie ściany za pomocą gładzi jest niezbędne do tego, aby przygotować ją do malowania lub tapetowania.

Szpachlowanie ścian i sufitów. Czy szpachlować samodzielnie?

Szpachlowanie - wiele osób podejmuje się samodzielnego szpachlowania ścian, czy też sufitów. Jest to proces relatywnie łatwy, o ile mamy doświadczenie w tego typu pracach. Z pewnością "złote rączki" poradzą sobie z tym zadaniem. Jeśli jednak nigdy wcześnie nie widzieliśmy nawet, w jaki sposób szpachluje się ściany, to znacznie rozsądniej jest skorzystać z pomocy fachowców. Ekipa malarska Poznań - profesjonalne szpachlowanie ścian i sufitów to najlepsza opcja dla tych, którzy chcą, aby usługa została wykonana szybko, a przede wszystkim dokładnie.

Jak samodzielnie nałożyć masę szpachlową?


Jeśli zdecydowaliśmy się na samodzielne szpachlowanie, to musimy przede wszystkim trzymać się ustalonej kolejności działań. Oczywiście na starcie musimy zakupić właściwą masę szpachlową (gotową lub do rozrobienia). Następnie starannie oczyszczamy powierzchnię ścian oraz sufitu z zabrudzeń, czy też innych elementów np. kołków. Jest to podstawą do tego, aby nakładanie gładzi przebiegło bezproblemowo.
Masę szpachlową nakłada się na powierzchnie przy użyciu packi. Istotnym jest, aby nałożyć właściwą ilość gładzi. Najwięcej oczywiście nakłada się jej w miejscu ubytków, jednak wyrównujemy ją na znacznie większym obszarze. Wszystko po to, aby uzyskać naturalny efekt. Warto uważać na bardzo małe dziury, które często zaszpachlować trudniej, niż duże ubytki. Być może lepiej będzie najpierw je nieco powiększyć, a dopiero później nałożyć gładź.

Szpachlowanie - wykończenie

Po zaaplikowaniu i wyrównaniu masy na powierzchni ścian przychodzi czas na jej wykończenie (szlifowanie). Później już zostaje nam tylko sprzątanie.

Ekipa malarska Poznań - AP Invest oferuje usługi szpachlowania powierzchni, zapraszamy do kontaktu

 

Pin It